112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

PRELEKCJA O DOJRZEWANIU

1245W dniu 2 marca 2020r w naszej szkole odbyła się prelekcja z przedstawicielem firmy Procter and Gamble panią Heleną Suchta dla uczennic klas szóstych. Pani Helena przedstawiła uczennicom program „Między nami kobietkami”, który realizowany jest w szkołach podstawowych i skierowany do dziewcząt w okresie dojrzewania.  Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania. Program został omówiony w dwóch modułach:

I część modułu

Zmiany emocjonalne u dziewcząt w okresie dojrzewania

W module tym zostały omówione treści związane ze zmianami psychicznymi, które zachodzą u dziewcząt w okresie dojrzewania.

II część modułu

Zmiany fizyczne u dziewcząt w okresie dojrzewania

Druga część modułu poświęcona była zmianom fizycznym. Osoba prowadząca prelekcję przedstawiła uczennicom cykl przebiegu menstruacyjnego, zespół napięcia przedmiesiączkowego, kalendarz menstruacyjny oraz zademonstrowała użycie podpasek.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczennic, a na jego koniec każda z nich otrzymała zestaw na pierwszą miesiączką ( książeczki informujące o zmianach                w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów sanitarnych).

OD DZIECIAKA – DO CHŁOPAKA

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie z uczniami klas ósmych, poświęcone dojrzewaniu u chłopców. Podobnie jak u dziewcząt spotkanie było realizowane w dwóch modułach:

I część modułu

Zmiany emocjonalne u chłopców w okresie dojrzewania

W tym module chłopcy dowiedzieli się jakie stany emocjonalne mogą im towarzyszyć podczas okresu dojrzewania oraz jak sobie radzić z emocjami.

II część modułu

Zmiany fizyczne u chłopców w okresie dojrzewania

 

Drugi moduł poświęcony był zmianom jakie zachodzą w organizmie chłopców w okresie dojrzewania. Uczniowie dowiedzieli się, że: przechodzą mutacje, zmienia się ich sylwetka oraz otrzymali praktyczne wskazówki na temat tego jak dbać o swój wygląd zewnętrzny i higienę osobistą.

Na koniec spotkania z chłopcami zrodziło się wiele pytań, na które w sposób profesjonalny odpowiedziała prowadząca prelekcję pani Helena.

Opracowała: Ewelina Miziołek