Pierwsze mecze na nowych boiskach

1113_10
W piątek 25.10.2013 na nowo otwartym kompleksie boisk przy naszej szkole odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Urzędu MiG Białobrzegi, a uczniami PSP nr 1. Obie drużyny korzystając ze sprzyjającej pogody w licznych i najmocniejszych składach stawiły się na boisku. Drużyną „samorządowców” osobiście kierował pomysłodawca i inicjator spotkania Pan Burmistrz Wiesław Banachowicz. W składzie gości nie zabrakło pana burmistrza W. Olszewskiego, pana przewodniczącego Z. Łubińskieg, sekretarza M. Siurnika o oraz wielu byłych piłkarzy i entuzjastów tego sportu. Po stronie młodzieży stał ogromny zapał i chęć pokazania swoich umiejętności w grze z doświadczonym przeciwnikiem. Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando gości, którzy dzięki dużemu doświadczeniu i umiejętnościom piłkarskim szybciej poukładali sobie grę. Mimo ambitnej postawy kilka razy było gorąco pod bramką uczniów. Szczególnie widoczny w ataku był K.Rudzki wyczyniający sztuczki techniczne pod bramką przeciwnika. Świetnie asystował mu pan Z.Łubiński imponujący spokojem i przeglądem sytuacji na boisku. Liczne akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry całego zespołu sprawiły, iż w efekcie goście schodzili na przerwę z korzystnym wynikiem 5:3. W drugiej połowie meczu już po pierwszych kilku minutach widać było, że zespół uczniów nie ma najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Odważne akcje w ataku, determinacja zespołu i nad podziw zgrane kopnięcia spowodowały, że wynik meczu oscylował wokół remisu. Szczególnie podobać się mogły akcje najmłodszych graczy Krzysia Cybulskiego i Krzysia Kiecha, którzy przy pierwszej nadarzającej się okazji przejmowali piłkę i sprawiali sporo problemów doświadczonemu przeciwnikowi. Ambitnie grający uczniowie doprowadzili do remisu 9:9. Na zakończenie meczu Pan burmistrz przekazał młodym piłkarzom pamiątkowe nagrody.