KIEDY BŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDA NA WYSOKIM NIEBIE …

1220131-3
Corocznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach przygotowują program artystyczny.
Tegoroczne jasełka wystawili chętni uczniowie klasy IIIa i IIIb w tym dzieci, które realizują obowiązek szkolny od sześciu lat. Już od momentu przydziału ról, uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji tego zadania. Wychowawców wspomogli rodzice, którzy zadbali o stroje i rekwizyty. Czytaj więcej

XIV edycja akcji „Góra Grosza” w PSP Nr 1 im. KEN

gora_grosza
Inicjatorem i organizatorem akcji charytatywnej „Góra Grosza” jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja ma na celu gromadzenie funduszy wspierających funkcjonowanie Domów dla Dzieci i rodzin zastępczych.
Uczniowie PSP Nr 1 im. KEN w Białobrzegach uczestniczą w tej szczytnej akcji od początku jej istnienia, czyli już po raz czternasty . Patronami zbiórki są - Samorząd Uczniowski Klas I – III i Samorząd Uczniowski Klas IV – VI.
Czytaj więcej

Słodycze dla dzieci z Domu Dziecka

122013niedabyl
I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”
„Podaruj dzieciom uśmiech, podziel się słodyczami”.
5 grudnia zakończyliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci niepełnosprawnych z okazji dnia Świętego Mikołaja. Dzięki dobroduszności naszych uczniów i ich rodziców udało się zgromadzić naprawdę sporą ilość słodyczy, czym uradowaliśmy tych, których życie nie obdarowało całkowitym zdrowiem tak jak nas. Czytaj więcej

Wycieczka do radomskiego schroniska dla zwierząt

schronisko1

„Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę”.

W dniu 5 grudnia 2013r. w ramach zbliżających się Mikołajek, opiekun Samorządu Uczniowskiego, zorganizował uczniom wycieczkę do radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W wycieczce tej brało udział 38 uczniów z naszej szkoły, którzy systematycznie pomagają w pracach Samorządu. Uczniowie pojechali do schroniska pod opieką pani Katarzyny Klich i pani Agaty Petrzak. Celem wycieczki była obserwacja zwierząt, integracja uczniów, jak również wywoływanie empatii - wczuwanie się w los zwierząt zamkniętych w klatkach. Już od najmłodszych lat uczymy miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Czytaj więcej

Dyskoteka Andrzejkowa

dyskot122013

W czwartek 28 listopada, w godzinach 16.00 – 19.00, odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów naszej szkoły. Dyskoteka rozpoczęła się o 16.00 dla uczniów klas I – III, natomiast uczniowie klas IV – VI rozpoczęli zabawę o godzinie 17.30. Impreza nie odbyła się oczywiście bez djów, którymi byli uczniowie klasy Va–Kuba Skoczkowski i Krystian Bienias. Czytaj więcej

Spotkania z rodzicami

prelekcja122013
Spotkania z rodzicami połączone z pedagogizacją w dniu 25 listopada 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach:

spotkanie z terapeutą dr Marianem Łakomskim współpracującym z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na temat „Wychowanie ku wartościom”;

spotkanie z policjantem mł. asp. Jarosławem Rdzankiem dotyczące zasad współpracy między policją a szkołą;

Cieszymy się z tego, że duża grupa rodziców wzięła udział w spotkaniu. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.Czytaj więcej

Zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku2_122013

Zbiórka karmy dla zwierząt z radomskiego schroniska zakończona!!!
W piątek 15 listopada zakończyliśmy zbiórkę artykułów dla zwierząt z radomskiego schroniska pod hasłem „Pełna miska dla zwierząt ze schroniska”. Uczniowie z sekcji porządkowej, wspólnie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego, przeliczyli zebrane artykuły i posegregowali je w kartony.
Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, chętnie przynosili dary dla potrzebujących zwierząt. Dzięki temu udało nam się zebrać: 81kg 80dag karmy suchej, 39kg 680g karmy mokrej, 2 konserwy, 12 saszetek, 2 parówki, 10 zabawek, 4 miski, 5 koców i 2 legowiska.
W ramach podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim informujemy również, że w czwartek 5 grudnia, uczniowie wspólnie z p. Agatą Petrzak i p. Katarzyną Klich odwiedzą radomskie schronisko i przekażą zebrane artykuły dla potrzebujących zwierząt.
Wszystkim, dla których los zwierząt nie okazał się obojętny...
DZIĘKUJEMY!!!Czytaj więcej

95. rocznica odzyskania niepodległości

1113_1
„CZYNEM ZBROJNYM BUDZILI POLSKĘ...”

11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.
Z okazji 95 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI uczniowie kl. IVb, IVc, Vb, Vc oraz VIc wraz z chórem szkolnym i paniami M. Jakubowską, I. Kiragą, P. Mamczarz, M. Bąk i J. Bartha przygotowali krótki program słowno – muzyczny pt. „Czynem zbrojnym budzili Polskę ...” , który został zaprezentowany 11 listopada 2013 roku w Kościele pw. Świętej Trójcy podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10.15.
Celem programu było ukazanie niezwykle trudnej drogi Polaków do odzyskania niepodległości.Czytaj więcej

Pierwsze mecze na nowych boiskach

1113_9
W piątek 25.10.2013 na nowo otwartym kompleksie boisk przy naszej szkole odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Urzędu MiG Białobrzegi, a uczniami PSP nr 1. Obie drużyny korzystając ze sprzyjającej pogody w licznych i najmocniejszych składach stawiły się na boisku. Drużyną „samorządowców” osobiście kierował pomysłodawca i inicjator spotkania Pan Burmistrz Wiesław Banachowicz. Czytaj więcej

Nowe boiska wielofunkcyjne

11

Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna czy tenis ziemny – to gry zespołowe, których rozgrywanie umożliwią uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach dwa nowe boiska wielofunkcyjne otwarte 17 października 2013 roku.
Czytaj więcej

Jak sobie radzić z powodzią?

powodz

Jak sobie radzić z powodzią?
pilotażowy program edukacji przeciwpowodziowej

W dniach 30 września i w 8 października 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach odbyło się warsztatowe spotkanie z Barbarą Białkowską - trenerem programu bezpieczeństwa powodziowego w regionie wodnym Środkowej Wisły w ramach realizacji pilotażowego programu „Jak sobie radzić z powodzią?”
Głównym celem działań tegoż programu jest zwiększenie wiedzy i podniesienie świadomości całego społeczeństwa
Czytaj więcej

Dyskoteka z okazji dnia chłopaka

2
30 września (poniedziałek) w godz. 16.00 – 19.00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 16:00 dla uczniów klas I – III, a prowadziły ją uczennice klasy Vb – Natalia Łagoda, Dominika Niewiadomska, Julia Jodłowska, Maja Bereznowska i Maja Łagoda. Uczniowie klas IV – VI rozpoczęli zabawę o godzinie 17:30. Czytaj więcej

„Siła drzemie w indywidualizacji” - informacja o nowym projekcie

Realizujemy projekty_html_m7720dbdbherbgminyRealizujemy projekty_html_m630115d2
Od października 2013r. do czerwca 2014r
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach realizowane będą zajęcia w ramach projektu:

„Siła drzemie w indywidualizacji”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty".
Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Trudności dydaktyczne stanowią istotną barierę w dalszym rozwoju dzieci i osiągnięciu przez nie sukcesów szkolnych. Eliminacja zidentyfikowanych przez zespół nauczycieli barier w dostępie do edukacji na pierwszym etapie jest niezwykle istotna z punktu poprawy jakości pracy szkoły, a co za tym idzie wzrost efektów kształcenia.
Czytaj więcej

Najwyższe średnie ocen

zakonczenie
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach
z najwyższymi średnimi za wyniki dydaktyczne w roku szkolnym 2012/2013.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen oraz udokumentowanymi osiągnięciami w konkursach otrzymali: Nagrodę Starosty Powiatu Białobrzeskiego - Maja Pastuszka
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi - Mateusz Koperski, Eliza Stępkowska, Adrian Starczewski, Nina Piechota
Rodzice uczniów ze średnią 5,00 i powyżej otrzymują list gratulacyjny, uczniowie świadectwo z wyróżnieniem (od średniej 4,75).
Czytaj więcej

Ratujemy i uczymy ratować

3
Nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w PSP nr 1 im. KEN
w Białobrzegach w ramach realizowanego programu
„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

„ Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi
potrafił udzielać pierwszej pomocy ,
ocaliłoby to MILION ludzi rocznie...„

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca „resuscytacja” to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, że może to dotyczyć Ciebie i Twoich bliskich. Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie.
Wiadomo, że pierwsze minuty decydują o szansie na przeżycie osoby poszkodowanej i niestety często brak podstawowej wiedzy i umiejętności przyczyniają się do śmierci, której można było zapobiec.
Czytaj więcej

Wodniacy rozpoczęli sezon

3-4
Zbliżają się wakacje. Coraz częściej myślimy o wypoczynku, również tym na wodzie. Od maja panuje ożywiony ruch na stanicy białobrzeskiego WOPR. W tym roku do działań organizacji intensywnie włączyli się uczniowie PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach. Powstały dwie młodzieżowe drużyny, które zostały objęte programem szkolenia ratowniczego.
Celem programu jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego i aktywnego wypoczynku nad wodą.
Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru

5 teatrsm
Bawimy się w teatr
to świetna zabawa,
bo można tu kogoś
innego udawać.

Bawimy się w teatr
z zapałem dziecinnym,
bo miło przez chwilę
być całkiem kimś innym.

Takimi słowami uczennica klasy IIA PSP nr 1 im. KEN witała zebranych gości na obchodach Dnia Teatru w szkole. Kolejny raz uczniowie tej klasy mieli możliwość bycia aktorami. Wystąpili w przedstawieniu „Przepis na grzeczność” i dali dowód na to, że wiedzą co znaczą „czarodziejskie” słowa – proszę, przepraszam, dziękuję. Do święta teatru dołączyli również uczniowie klasy IIB,
Czytaj więcej

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3 maja 2sm

AKADEMIA Z OKAZJI 222 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791

Konstytucja to zbiór najważniejszych praw obowiązujących w państwie. Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 roku i była to pierwsza w Europie, a druga na świecie, po amerykańskiej ustawa zasadnicza.
W dniu 30 kwietnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Czytaj więcej

Obchody Światowego Dnia ZIemi

22dzzsm
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KEN W BIAŁOBRZEGACH

22 kwietnia jest dniem w którym obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W bieżącym roku pod hasłem „Elektoodpady – proste zasady”
W naszej szkole w tym roku Dniem Ziemi był 23 kwietnia -
DZIEŃ ZIELONY - DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ. Do atrakcji tegorocznych obchodów należały:
Prezentacja multimedialna przedstawiająca zagrożenia
i niebezpieczeństwa dla Ziemi, jakie niesie ze sobą działalność człowieka;
Spotkanie z policjantką - pogadanka na temat niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego wykorzystania przez dzieci i młodzież Internetu;
Zagospodarowanie roślinnością terenu wokół szkoły przy czynnym udziale uczniów - sadzenie roślin zakupionych z dobrowolnych składek uczniów;
Czytaj więcej

Zdrowsze dzieci bez elektrośmieci!!!

Zdrowsze dzieci bez elektrośmieci!!!
elektrosmieci
W ramach wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 im. KEN w Białobrzegach odbyła się prelekcja, która dotyczyła zbiórki selektywnej, segregacji odpadów i śmieci, odzyskiwania surowców wtórnych. Pogadankę wygłosił mgr inż. Hubert Kaczmarski. Uczniowie zostali poinformowani w interesujący i przystępny sposób, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i przyrody.
W związku z tym już 15,16 kwietnia 2013 roku w naszej szkole przeprowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego (zużytych telewizorów, pralek, lodówek, komputerów, telefonów itp.).

Czytaj więcej

Rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima

Rok 2013 ogłoszony jest Rokiem Juliana Tuwima. W naszej szkole ten fakt został dostrzeżony. Na zajęciach bibliotecznych uczennice z klas trzecich: Wiktoria Bielińska, Ola Bień, Kasia i Natalka Federowicz, Daria i Dominika Glicner, Natalka Ignacak, Małgosia Jaworska i Karolinka Kaczor wykonały tablicę poświęconą życiu i twórczości Juliana Tuwima. Najbardziej rozpoznawalnym wierszem tego autora jest „Lokomotywa”, toteż wystawie o Tuwimie nadano kształt pociągu. Krótka informacja o życiu poety i twórczości, bohaterowie jego wierszy są treścią tej tablicy.
TuwimCzytaj więcej

Świetlica szkolna


Termin „świetlica” używany był i jest w różnym znaczeniu, a pojęcie to w języku polskim ma długoletnią tradycję. W dawnych czasach świetlica była izbą w wiejskiej chacie, gdzie przyjmowano gości, obchodzono uroczystości rodzinne, przechowywano odzież i majątek. Dzisiaj przez świetlicę rozumiemy specjalny lokal, wyposażony w odpowiednie meble, gry i czasopisma, sprzęt audiowizualny, w którym można ciekawie i przyjemnie spędzić wolne chwile.
W myśl przepisów prawa oświatowego świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły, przeznaczoną dla uczniów nie tylko klas młodszych, ale przede wszystkim dla uczniów pozbawionych opieki rodziców, w czasie ich pracy zawodowej. Prowadzi zorganizowaną działalność opiekuńczo–wychowawczą w celu racjonalnego wykorzystania czasu wolnego wychowanków.
swietlica2remontremont1Czytaj więcej

Informacje dla rodziców sześciolatków

o 6 latku_html_23a33ea8Nadchodzący rok szkolny 2013/2014 jest ostatnim, w którym rodzice mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez ich sześcioletnie dziecko nauki w I klasie. Od września 2014 roku, do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdą już wszystkie dzieci sześcioletnie oraz te dzieci siedmioletnie, które nie rozpoczęły nauki w szkole w wieku sześciu lat.
Sześciolatki uczą się już w ponad 90 proc. szkół podstawowych. Od 2009 roku decyzję o wcześniejszym rozpoczęciu nauki przez dzieci podjęło ponad 350 tys. rodziców. Uważne analizy wykazują, że bardzo dobrze radzą sobie one w szkole, osiągając czasami lepsze wyniki niż ich siedmioletni koledzy. Szkoła daje dzieciom sześcioletnim więcej okazji do opanowania nowej wiedzy i umiejętności oraz kontaktu z dziećmi i dorosłymi. Dziecko, które zacznie rozwijać się wcześniej, będzie miało naturalną przewagę nad rówieśnikami, którzy zostali pozbawieni takiej okazji. Wcześniejsza nauka w szkole nie oznacza odbierania dziecku dzieciństwa, przeciwnie – w pełni wykorzystuje jego potencjał i stwarza optymalne warunki rozwoju.
Czytaj więcej

Z podwórka na stadiono Puchar Tymbarku

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku_html_722a283a
Magia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark. Właśnie wystartowały zapisy do XIII edycji rozgrywek.

W naszej szkole drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, będzie zgłaszał trener pan Krzysztof Pramik. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do pana Krzysztofa.
Czytaj więcej

Bal karnawałowy w PSP Nr 1


3-1
Bal Karnawałowy w PSP nr 1

12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zabawę rozpoczęliśmy polonezem w wykonaniu przedstawicieli klas I – III. Po nich, w tan ruszyli wszyscy uczestnicy maskarady: wróżki, księżniczki, żołnierze, króliczki, biedronki i inni przebierańcy. Przy rytmicznych przebojach serwowanych nam przez profesjonalnego didżeja, bawiliśmy się doskonale. Zabawę uprzyjemniały efekty dymne, światła dyskotekowe i dekoracja z kolorowych balonów.
Czytaj więcej

Nabór do klasy sportowej na rok szkolny 2013/2014

DYREKTOR
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KEN
W BIAŁOBRZEGACH

OGŁASZA NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Oferta skierowana jest do uczniów klas trzecich (dziewcząt i chłopców) uzdolnionych sportowo, pragnących rozwijać swoje umiejętności. Zadaniem szkoły będzie stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych. Zajęcia sportowe uczą systematyczności i obowiązkowości, pozwalają na stawianie uczniom coraz wyższych wymagań.
Czytaj więcej

Zajęcia w czasie ferii

Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach „Ferie zimowe 2013” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach w ramach zajęć świetlicy środowiskowej.ferie2013jpgCzytaj więcej

Jasełka 2012 w naszej szkole

1220121
Dnia 21 grudnia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach zostały wystawione jasełka. Na przedstawienie to licznie przybyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Czytaj więcej