112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

CERTYFIKAT CODE WEEK1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Pedagog i Psycholog

Pedagog

Zadania pedagoga szkolnego:

  • Prowadzenie działań pedagogicznych wynikających z zadań zespołu planującego i koordynującego udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej uczniom.
  • Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących poszczególnych uczniów w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów, a także wspieranie mocnych stron uczniów.
  • Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz realizacja różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym poszczególnych uczniów.
  • Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli.
  • Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli, wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.
  • Prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej.
  • Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Harmonogram pracy pedagoga szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w roku szkolnym 2024/2025

 

Psycholog

Zadania psychologa w szkole:

  • Prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej.
  • Inicjowanie i organizowanie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym poszczególnych uczniów.
  • Współdziałanie z instytucjami i organizacjami w środowisku, zainteresowanymi problemami opieki i wychowania.
  • Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach profilaktyczno-wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły.
  • Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
  • Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

 Harmonogram pracy pedagoga specjalnego i psychologa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w roku szkolnym 2024/2025

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.

Mili Państwo, 
mając na uwadze dobro Waszych Pociech, a Naszych Uczniów dedykujemy Wam Rodzicom taką oto pozycję do przeczytania "Otyłość u dzieci i młodzieży" Poradnik dla Rodziców, stworzony przez Instytut Matki i Dziecka Fundacja, który możecie odnaleźć klikając na link: www.imid.med.pl/pl/do-pobraniaJest to solidnie i rzetelnie sporządzony raport z bieżących badań nad takim zjawiskiem jak otyłość u dzieci i młodzieży.    
Oprócz badań znajdziecie tam Państwo również informacje jak obliczyć wskaźnik BMI, dzięki któremu możemy skategoryzować naszą wagę, uświadamiając sobie niekiedy własny problem, informacje na temat wpływu otyłości na organizm i życie człowieka, wpływu aktywności fizycznej oraz diety na masę ciała.
Chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, że tematem otyłości nie zajmujemy się po to, aby wzbudzać sensację (choć wzrost liczby osób otyłych wśród dzieci i młodzieży jest zastraszający), ale po to, by wspólnie móc szukać dróg redukowania tego zjawiska, ponieważ w naszej szkole również je obserwujemy. Niezwykle istotną rzeczą jest wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, a także postaw wobec osób dotkniętych problemem.
Proszę zwróćcie uwagę na tę pozycję i przeanalizujcie wagę, nawyki żywieniowe, dietę, postawy swoje oraz waszych dzieci. Jak w każdej chorobie wczesne zdiagnozowanie problemu daje duże szanse na całkowite jego wyeliminowanie, tak i w przypadku otyłości i nadwagi. Pamiętajcie, że zawsze możemy zmienić styl życia na aktywny z właściwą i dobrze zbilansowaną dietą.