logo knm 780x466

SOC Certyfikatmin

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

III Bieg Pilicy

img 2307W dniu 13 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Biegu Pilicy zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi.

W białobrzeskim święcie biegania wzięło udział 224 uczniów klas I - VII. Biegli oni w biegach kolorowych: żółtym – uczniowie klas I – III pokonali dystans 400m, czerwonym – uczniowie klas IV – VI biegli na dystansie 800m oraz zielonym – uczniowie klas VII i gimnazjum pokonali dystans 1500m. Wszyscy uczniowie ubrani w koszulki zgodne z kolorem biegu, w którym brali udział stawili się na umówioną z nauczycielami godzinę. Po krótkiej rozgrzewce stanęli na linii startu. Biegaczy dopingowali rodzice, nauczyciele, koledzy oraz licznie przybyli mieszkańcy Białobrzegów. Ich trud i wysiłek nagrodzony został gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, soki, kupony na lody, a zwycięzcy dodatkowo upominki w postaci plecaków i biletów do parku trampolin. img 0379Tegoroczny bieg połączony był z kolejnym działaniem realizowanym w ramach programu profilaktycznego B&N B jak Bezpieczny N jak Niechroniony. W szkole utworzony został BANK ODBLASKÓW. Uczniowie przynosili odblaski, których już nie używają lub mają ich w namiarze. Zebraliśmy ich ponad 100. Pozyskane odblaski zostały ponownie rozdane najmłodszym uczestnikom Biegu Pilicy przez Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Podczas rozdawania odblasków policjanci przypominali, że piesi i rowerzyści poruszający się po zmierzchu po drogach mają obowiązek posiadania elementu odblaskowego.
Dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc przy organizacji biegów dla naszych uczniów, a biegaczom życzę dalszych sukcesów sportowych.