112

superkoderzy logo

 

megamisja2

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1

logo knm 780x466

„Ślubuję uroczyście…”

img 1005Dzień 11 października 2018 roku, to pamiętna data dla pierwszoklasistów naszej szkoły. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z akademią z okazji Dnia Nauczyciela.

Składali je uczniowie z czterech klas: Ia, Ib, Ic i Id, pod opieką wychowawców: p. Teresy Szaruch, p. Małgorzaty Jaszczyk, p. Marzeny Stawiarskiej p. Elwiry Woźnej oraz nauczyciela wspomagającego p. Eweliny Miziołek. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie pani dyrektor powitała licznie zgromadzonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi Adama Bolka, księdza proboszcza, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz głównych bohaterów uroczystości - uczniów klas pierwszych. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu uczniów na ręce pani dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom życzenia z okazji Ich święta.img 0996Po przemówieniach i życzeniach, w niezwykle podniosłej atmosferze nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Składając ślubowanie na sztandar szkoły, pierwszoklasiści zobowiązali się uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po złożeniu przyrzeczenia zostali pasowani specjalnym ołówkiem przez panią dyrektor Jolantę Plesiewicz oraz panie wicedyrektorki Elżbietę Siedlecką i Małgorzatę Jaszczyk na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Następnie przedstawiciele klas pierwszych pod opieką p. Eweliny Miziołek udali się pod pomnik nauczycieli pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej znajdujący się przed budynkiem szkoły, gdzie złożyli wiązankę kwiatów.
img 1032Na część artystyczną uroczystości złożyły się wiersze i piosenki oraz popisy taneczne pierwszoklasistów, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Małych artystów uhonorowano gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali od wychowawców pamiątkowy Akt Pasowania na Ucznia. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Małgorzata Jaszczyk

GALERIA ZDJĘĆ