112

superkoderzy logo

 

megamisja2

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1

logo knm 780x466

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

glowna20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie należący do  Małego  Samorządu Szkolnego przygotowali gazetkę tematyczną, z którą społeczność uczniowska mogła się zapoznać na górnym korytarzu szkolnym. Uczniowie klas I - III w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko, a na lekcjach uzyskali szczegółowe informacje  od swoich wychowawców na temat praw, jakie im przysługują.

Uczniowie zaś klas starszych ubrali sie na niebiesko. W ten sposób odpowiedzieliśmy na akcje zorganizowaną w tym roku przez UNICEF „ #GoBlue”. Uczniowie kl. VI d i VII d przystroili swoje sale w niebieskie elementy, wypisując również Prawa ale i Obowiązki Dzieci. W ten sposób egzekwo zajęli I miejsce. Gratulujemy pomysłu dziękujemy za zaangażowanie zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pamiętajmy: Każde dziecko ma swoją godność i prawo do szacunku. Dziękuję za pomoc pani Aleksandrze Śmietanka.

 

opiekun SU Ewelina Miziołek

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia

Małgorzata Walasik

                                                                                                                            

 Dziecko ma prawo być sobą.

Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci- są ludzie.
Janusz Korczak

Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, a jeszcze dodatkowo dzieci chronione są prawami zawartymi w uchwalonej dokładnie 26 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, została podpisana przez wszystkie państwa na świecie.
Czy to znaczy, że prawa dziecka są respektowane? Niestety, w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju, do schronienia, do ochrony przed wyzyskiem, do wolnego czasu i zabawy, do wyrażania własnych poglądów, do wolności. Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno na naszym podwórku, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi. Dzisiaj, na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a od zeszłego roku równie ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

                                                                                                                                                                                                      psycholog szkolny