112

superkoderzy logo

 

megamisja2

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1

logo knm 780x466

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

dbi11 lutego rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Działania profilaktyczne podejmujemy w naszej szkole przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.


W tym roku organizowany jest on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja zachęca do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Działania podjęte przez nauczycieli przedmiotów informatycznych:
Klasy I –III
1. Zajęcia edukacyjne „Jestem bezpieczny w Internecie”, „Bezpiecznie w Internecie”.
2. Prezentacja filmu edukacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu i nowych technologii:  „Mój przyjaciel Necio”.
3. Konkursy plastyczne: „Komputerowe wirusy”, „Bezpieczny Internet”.
Klasy IV-VIII
1. Zajęcia edukacyjne: „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”.
2. Prezentacja filmów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z Internetu i nowych technologii: „Owce w sieci”,  „3…2…1…Internet”, „W sieci”, „Nadużywanie Internetu przez dzieci i młodzież”
3. Zajęcia „Superkoderzy”.
4. Prace plastyczne „Bezpieczny Internet”.