112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

CERTYFIKAT CODE WEEK1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych.

plakat wykleci 2019W związku ze zbliżającym się dniem 1 marca-Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych ( Wyklętych). Kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej. Budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego. Pogłębianie wiedzy historycznej. Doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonownia informacji z różnych źródeł. Kształtowanie postaw patriotycznych poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.


Organizatorem konkursu jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Komitet Honorowy:
- Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej – przewodniczący;
- Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej;
- Jarosław Szarek - Prezes IPN;
- Jacek Pawłowicz - Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL;
- Andrzej Melak – Poseł na Sejm RP.


Konkurs w naszej szkole skierowany jest do uczniów klas IV-VIII, którzy mają możliwość przygotowania następujących prac:
- praca plastyczna: „Żołnierze Wyklęci”
Format A3, technika dowolna, pozwalająca na przesłanie prac przesyłką pocztową. Szczegóły w załączniku-Regulamin
- projekt serii polskich banknotów ”Wielcy Polacy - Żołnierze Wyklęci”
Format A4, od 3-6 sztuk upamiętniajacych Żołnierzy Wyklętych, technika dowolna. Plansze mogą być podzielone w dowolny sposób tak jednak, by prezentować stronę przednią i stronę odwrotną banknotu.
Strona przednia: przygotowany przez autora banknotu portret/wizerunek lub charakterystyczna scena z życia Bohatera, napis Narodowy Bank Polski, wizerunek orła-godła Rzeczypospolitej Polskiej (przygotowany przez Autora projektu), data emisji, nominał. Pozostałe elementy zdobnicze i wyróżniające banknot wg uznania Autora.
Na stronie odwrotnej: powinien się znaleźć nominał, a pozostałe elementy graficzne-zdobnicze wg uznania Autora.
Na odwrocie każdej karty-projektu powinny znaleźć się tytuł pracy, informacje o autorze ( imię, nazwisko, adres mailowy, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela). Szczegóły w załączniku-Regulamin
- film: „Żołnierze Wyklęci”
Zaprezentowanie dowolnie wybranego bohatera w formie filmiku do 3 minut. Uczeń wciela się  w postać bohatera lub,  przeprowadza wywiad z żyjącym Bohaterem lub, przeprowadza wywiad z Jego członkiem rodziny, znajomym. Scenografia dowolna, wybranie najciekawszego wątku historycznego. Film może być kostiumowy, bohater wystepuje w stroju z okresu II wojny światowej.  Autorem filmu jest jeden uczeń, którego dane wpisujemy na karcie zgłoszeniowej, któremu mogą towarzyszyć inni uczniowie (statyści), jednak nagrodzonym może być tylko i wyłącznie autor filmu.


Przygotowany film należy umieścić na swoim kanale w serwisie Youtube i udostępnić go Komisji Konkursowej do oceny, przesyłając mail z linkiem do filmu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Film należy wgrać w jednym z popularnych formatów, np. MPEG, MOV, AVI itp., umozliwiajacym poprawny odbiór techniczny przez Komisję Konkursową. W tytule maila wpisujemy: ,,VI Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych-praca w kategorii Film”. W mailu należy również zawrzeć opis filmu i dane identyfikacyjne autorów filmu oraz wypełnione załączniki nr1 i nr 2, stanowiące część załączonego regulaminu.

Szczegóły w załączniku -Regulamin TUTAJ


Zgłaszanie i dostarczanie prac oraz rejestracja w Konkursie:
Każdy uczestnik obowiązkowo rejestruje się w elektronicznej bazie danych Konkursu, poprzez wypełnienie kolejnych sekcji po kliknięciu w poniższy link zgłoszeniowy, aktywny w okresie nadsyłania prac (pomiędzy datami  od 18 lutego do 15 kwietnia 2019 roku)
http://komitet-pamieci-pileckiego.com/konkurs.html
W przypadku pytań w kwestiach rejestracji prosimy o kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce dostarczania prac:
Szkoła Podstawowa nr1 im.ppłk pilota Mariana Pisarka
05-250 Radzymin, ul. 11 Listopada 2
Uroczysta Gala rozdania nagród w Warszawie 24 maja 20191 r. o godzinie 11:00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Ewentualne pytania prosimy kierować do nauczycieli historii.
Powodzenia!!!                                                        

Marlena Kiech