112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Dzień kropki

kropkaminDnia 16 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy „Dzień Kropki” – święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jest to święto, które w szkole skupia wszystkich uczniów danej klasy wokół „ kropkowego” zadania.

 Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.  To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości.

W tegorocznym kropkowym święcie udział wzięli wszyscy  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W tym dniu wszyscy  ubrani byli w kropki, grochy. Dzięki kreatywności naszych nauczycieli, wszystkie  lekcje były związane z "kropką.” Bo od kropki wszystko się zaczęło…..W klasach I –III Obchody „ Dnia Kropki” zaczęliśmy  od obejrzenia filmu „ The dot” – Kropka, opowiadającego historię małej Vashti,.

Następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne – „Kropkowe” działa sztuki. Były kropki małe lub wielkie kropy, w pojedynkę lub w towarzystwie innych kropek, jednobarwne lub kolorowe. Kropkowane arcydzieła można obejrzeć w galerii prac. Na zakończenie dnia uczniowie prezentowali własne talenty.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego kl. I -III

Izabela Aderek, Julita Zych