112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Tak świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

DSC 0918 minW październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: ,,Wyobraź sobie…”. Akcje podjęte przez nauczyciela bibliotekarza we współpracy z członkami Klubu czytelniczego, zmotywowały uczniów do częstych odwiedzin oraz wypożyczania literatury dziecięcej i młodzieżowej.

 Wszystkie nowości na bieżąco były eksponowane na wystawce ,,Polecane książki”, a rozmowy z bibliotekarzem na ich temat pozwalały na właściwy wybór lektury. Uczniowie i nauczyciele przez cały miesiąc mieli możliwość składania życzeń oraz swoich autografów na ,,Karcie miłośników książek”. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz z wiedzy o książce i bibliotece. Uczniowie podczas długich przerw chętnie rozwiązywali zagadki i krzyżówki, zdobywając słodkie upominki za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie bibliotecznym, w efekcie czego powstały piękne wiersze i oryginalne hasła promujące czytelnictwo. Najlepsze utwory zostały napisane przez Weronikę Duranc, Oliwię Młynarczyk i Dominikę Tamiołę Dziewczęta w nagrodę za twórczą pracę otrzymały nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.

Ponadto z okazji święta bibliotek przygotowano wystawki dotyczące Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz wystawkę tematyczną ,,Znani ludzie – nieznani bibliotekarze”.

W październiku podczas lekcji bibliotecznych odbywało się ,,głośne czytanie”, które miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Ponadto poruszane były tematy znaczenia czytania i roli książki w życiu człowieka. Największym powodzeniem cieszyła się jednak akcja ,,Słodkie czwartki” – podczas których, każda osoba w zamian za wypożyczenie książki otrzymywała słodki upominek oraz zakładkę do książek. Sadzę, że tym sposobem pozyskaliśmy wielu nowych czytelnikówJ

Mam nadzieję, że wszystkie podjęte działania poszerzyły Wasze zainteresowania czytelnicze, a biblioteka jest dla Was miejscem, gdzie miło można spędzić czas … nie tylko na czytaniu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

  1. Łagoda