112

 

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

Uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości

DSCF0005Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, 8 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole akademia.Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę - wszyscy ubrani byli w stroje galowe z biało czerwonymi kotylionami. Uroczystość rozpoczęła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

 Głos zabrała Pani Dyrektor, która wprowadziła zebranych w atmosferę tego patriotycznego święta, po czym nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, co dało początek części artystycznej. W tak ważnej chwili nie mogło zabraknąć hymnu. Śpiewając Mazurka Dąbrowskiego, oddaliśmy hołd poległym, a jednocześnie włączyliśmy się w akcję „Niepodległa do Hymnu 2019r.” zainicjowaną przez Biuro Programu Niepodległa. Program słowno – muzyczny przygotowały: p. Izabela Kiraga, p. Katarzyna Piechota, p. Marlena Kiech, p. Agata Kowalczyk i p. Marzena Jakubowska. Obejmował on treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób młodzi artyści naszej szkoły przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a skończyli na roku 1918. Przypomniane zostały daty najważniejszych powstań narodowych , a także postacie zasłużone dla Ojczyzny, jak: Jan Henryk Dąbrowski, Piotr Wysocki, Tadeusz Kościuszko czy Józef Piłsudski. Przekazywane treści, recytacje przeplatane były patriotycznymi pieśniami: Moja ziemio ojczysta, Wojenko, wojenko, Warszawianka, Rota czy Legiony śpiewanymi przez chór szkolny i zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem p. Agaty Kowalczyk.

Uroczysta akademia była lekcją patriotyzmu i historii, wyrazem hołdu złożonego tym, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski, i którzy w tej sprawie „na stos rzucili swój życia los”.

Marzena Jakubowska