112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

IMG 301220 listopada, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był również 25 rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji podjęliśmy wiele ciekawych inicjatyw. W czasie drugiej, trzeciej i piątej godziny lekcyjnej uczniowie pod opieką nauczycieli oglądali pokaz multimedialny (zobacz) przygotowany przez p. Katarzynę Klich, który miał na celu przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Człowiek, posiadający swoje prawa. Wychowawcy, którzy mieli tego dnia w planie zajęcia ze swoją klasą, przeprowadzili lekcje pt. „Dziecko i jego prawa” według przygotowanego scenariusza (zobacz). Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, co zwalniało ich z odpowiedzi ustnej, kartkówki i pracy klasowej. Również nauczyciele dołączyli się do akcji przychodząc w symbolicznych elementach stroju koloru niebieskiego. Podczas lekcji historii uczniowie klas VI mieli tematy dotyczące Konwencji o Prawach Dziecka, które poruszyła z nimi nauczycielka historii p. Marlena Kiech.

Samorząd Uczniowski klas I – III pod opieką p. Agnieszki Szeligi i p. Izabeli Aderek i klas IV – VI pod opieką p. Elli Pawlak i p. Agaty Petrzak przygotował gazetki ścienne. 26 uczniów będących przewodniczącymi z klas I – VI pod opieką Dyrekcji, p. Konstantego Wieczorka i p. Katarzyny Klich zebrało się przed budynkiem szkoły, aby o godzinie 1150 przeprowadzić symboliczną akcję „balony w górę”.IMG 3001

Uczniowie na hasło „MY TEŻ MAMY SWOJE PRAWA” wypuścili z rąk balony, które poleciały w powietrze. Niebieskie balony były symbolem praw i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane. Podjęta przez szkolnego Rzecznika Praw Ucznia akcja, spotkała się z przychylnym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego wpisze się na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Dyrekcji Szkoły za udział w akcji!!!

Fotorelacja - TUTAJ

Katarzyna Klich - szkolny organizator akcji