112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

przedsieW ramach realizacji programu Otwarta Firma uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w projekcie Tydzień Przedsiębiorczości. W obecnym roku podjęliśmy współpracę z Akademią Umiejętności Eurocash w imieniu której pani Beata Osowska opowiedziała uczniom klas VII i VIII  o zawodzie sprzedawcy. Uczniowie z zaciekawieniem włączyli się w warsztaty.

Dowiedzieli się, że sprzedawca to zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Pozornie każdy może zostać sprzedawcą i odnosić w tym zawodzie sukcesy… Ale nic bardziej mylnego. Potrzebne są szczególne cechy charakteru, które bardzo pomagają w tej pracy.

Dobry sprzedawca posiada wysoki poziom empatii, jest asertywny i dyskretny. Umie doradzić klientowi, ale też nie narzuca swojego zdania. Jest najlepszą wizytówką sklepu, w którym pracuje.

Uczniowie dowiedzieli się, że osoba, która chce pracować w tym zawodzie musi być bardzo odporna na stres. Ponadto powinna cechować się dużą skrupulatnością, uczciwością oraz kulturą osobistą. W pracy sprzedawcy bardzo przydaje się kierunkowe wykształcenie, a także znajomość przynajmniej podstawowych technik sprzedaży. Sprzedawca musi być osobą bardzo komunikatywną, bez tej cech praca w zawodzie jest praktycznie niemożliwa. Przydaje się opanowanie i zimna krew, tej pracy ma się do czynienia z bardzo różnymi klientami, często trudnymi i roszczeniowymi. Sprzedawca musi umieć łagodzić napięcia i starać się, żeby klient był zadowolony. Przedstawione filmiki naocznie pokazały różne- często trudne sytuacje z którymi zawód ten się wiąże, jak również możliwości samorozwoju o których uczniowie nie wiedzieli. To była bardzo ciekawa lekcja.

Serdecznie dziękujemy za współpracę.

                                                                                                          Monika Rąbkowska