112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Dla każdego dziecka, dzieciństwo” - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

520 listopada 2019r. to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu podjęliśmy działania i inicjatywy, które przypomniały uczniom ich najważniejsze prawa i obowiązki zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka.

 O godz. 10:35 odbyła się prelekcja dotycząca najważniejszych informacji związanych z obchodami 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Słowo wstępne, wprowadzające w to wyjątkowe spotkanie wygłosiła pani Dyrektor Elżbieta Siedlecka, która jest głównym koordynatorem Klubu Szkoły UNICEF. Następnie uczniowie z klasy 6g, przygotowani przez p. Małgorzatę Walasik oraz p. Aleksandrę Śmietankę w formie prezentacji multimedialnej zapoznali całą społeczność szkolną z treścią dokumentu, uświadomili znaczenie praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu oraz przypomnieli wszystkim, że oprócz praw mają również obowiązki. Następnie w formie quizu Kahoot sprawdziliśmy, czy uczniowie znają swoje prawa? Okazało się, że … znają! :) Doskonałym uzupełnieniem muzycznym podczas prelekcji były piosenki, pt.: „Prawa dziecka”, „Masz prawo do swych praw” oraz „masz prawo być inny”. Punktem kulminacyjnym naszych obchodów było spotkanie z Burmistrzem naszego miasta - panem Adamem Bolkiem, w trakcie którego uczniowie opowiedzieli, czym zawdzięczają swoją wizytę             i jakie mogą podejmować działania, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media. Po spotkaniu z Burmistrzem wraz z niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta.

W tym dniu pamiętaliśmy również o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Na terenie szkoły zawisły niebieskie balony, hasła oraz plakaty dotyczące praw i obowiązków dziecka. Dzisiejszy dzień był dla wszystkich radosnym dniem, ale z poważnym przesłaniem.

Aleksandra Śmietanka & Małgorzata Walasik

CCI 000032 002