112

 

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Nie bądź bierny! -Światowa Kampania 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

3Podsumowujemy działania podjęte w PSP nr 1 im.KEN w Białobrzegach w ramach Światowej Kampanii Przeciwko Przemocy wobec Dzieci i Młodzieży. Symbolem tej kampanii jest pomarańczowa wstążka, dlatego też uczniowie klas I-V wykonali na zajęciach plastycznych pomarańczowe wstążki dla wszystkich orędowników tej słusznej sprawy. Dziękujemy za współpracę pedagogowi szkolnemu Pani Ani Stefanik-Chochlewicz za zmobilizowanie uczniów wykonujących prace plastyczne.

 W klasach III ruszył program „Wspólne kroki w Cyberświecie” realizowany przez psychologa szkolnego Panią Kamilę Maziarz oraz pedagoga szkolnego Panią Annę Stefanik-Chochlewicz. Uczniowie klas III nauczą się jak w sposób kreatywny i prawidłowy korzystać z nowych technologii, a także jak chronić się przed Cyberprzemocą.

14 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie VII klas z policjantem Panem Marcinem Sobolewskim na temat zjawiska przemocy, różnorodności oraz skali. Przedstawiciel władzy poinformował dzieci o prawnych konsekwencjach stosowania przemocy. Uczniowie mogli nauczyć się jak bronić i chronić się przed przemocą wszelkiego rodzaju.

Dostając jasny przekaz, że przemocy trzeba powiedzieć wyraźne stop, nasi uczniowie uczyli się jak ważna w życiu jest odwaga cywilna :)))

1

2

18 listopada uczniowie, którzy na zajęciach z rozwijania kompetencje społecznych oraz warsztatach umiejętności miękkich tworzyli i projektowali plakaty sprzeciwiające się przemocy, uczestniczyli w rozwieszaniu swoich dzieł w ważnych instytucjach w mieście Białobrzegi.

Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach- spotkanie z Burmistrzem Panem Adamem Bolkiem

3

Uczniowie w roli ambasadorów słusznej sprawy zaszli również do Starostwa Powiatowego – spotkanie ze Starostą Białobrzeskim Panem Sylwestrem Korgulem

4

Odwiedziliśmy również Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach, gdzie przyjął nas Wicedyrektor Pan Mateusz Rzeźnicki

5

Ostatnią instytucją jaką odwiedzili nasi uczniowie był Miejsko-Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie spotkaliśmy się z Dyrektorką Panią Jolantą Sadowską

6

Jako kolejne wydarzenie w ramach Światowej Kampanii Przeciwko Przemocy wobec Dzieci i Młodzieży 19 listopada odbyło się spotkanie warsztatowe klas IV i V z Panią Jolantą Sadowską- Dyrektorem MGOPS oraz Prezesem wspierającego szkołę Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, w której uczestniczył również psycholog szkolny Pani Kamila Maziarz. Uczniowie dużo dowiedzieli się na temat przemocy oraz tego gdzie szukać pomocy, a także o procedurze Niebieskiej Karty.

7

Uczniowie plakatując ważne miejsca życia społecznego chcieli zamanifestować swój sprzeciw wobec przemocy. W ramach zajęć innowacyjnych pod nazwą „Świat Jutra należy do nas” stworzyli również bloga: bicalboniebic.blogspot.com, gdzie mają szansę poruszać ważne i nurtujące dla nich tematy.

Zapraszam do obserwowania twórczości i kreatywności uczniów PSP nr 1 im.KEN w Białobrzegach.

Inicjatorkami i realizatorkami tych przedsięwzięć były pedagog szkolny Pani Ewelina Miziołek oraz psycholog szkolny Pani Kamila Maziarz przy wsparciu dyrekcji szkoły.