112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

CERTYFIKAT CODE WEEK1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

KOSMOS szkoła tańca

kosmos4W dniu 13.12.2019 r. gościliśmy w naszej szkole następnych wspaniałych ludzi, pasjonatów i miłośników tańca…KOSMOS to szkoła tańca z pasją działająca w Białobrzegach. Założycielami szkoły są Kasia „Żabka” Miazga oraz Łukasz „UFO” Łukomski. Kosmos funkcjonuje w Białobrzegach od dwóch lat, ale Żabka i Ufo są związani z tańcem już dużo dłużej.

 Kasia zaczęła swoją taneczną podróż w 1997 roku w zespole tanecznym „PECH” w Opolu. Występowała na wielu prestiżowych turniejach w Polsce i za granicą. „Żabka” była także tancerką Majki Jeżowskiej przez 20 lat. Początkowo zgłębiała technikę tańca SHOW DANCE, następnie rozwijała się
w swoim ukochanym stylu DANCEHALL oraz w HIP HOPIE. Kasia szkoliła się  i występowała między innymi w Rosji, we Włoszech, Portugalii, Niemczech i oczywiście    na Jamajce. W Opolu uczyła się w szkole tańca Fokus właśnie
tam spotkała Łukasza. Łukasz pochodzi z Radomia i zaczął tańczyć już w 1989 roku. Swoją przygodę rozpoczął od tańca towarzyskiego w klubie „AKANT” Radom. Tańczył                
w formacji „Akant”, która ma na swoim koncie wiele tytułów MISTRZA POLSKI, medali MISTRZOSTW EUROPY i ŚWIATA i występów na największych polskich parkietach tanecznych. W 1995 roku poznał kulturę HIP HOP i tańce z nią związane. Jego ulubionym stylem jest pochodzący z Californii POPPING. W tym stylu „UFO” brał udział w zawodach w całej Polsce, szkolił się u najlepszych tancerzy na świecie, tańczył we Francji,w Niemczech, Rosji, w USA, w Czechach czy we Włoszech. Jest także sędzią na wielu turniejach tańca i prowadzi warsztaty z najlepszymi szkołami w kraju. Był uczestnikiem pierwszej edycji programu telewizyjnego YOU CAN DANCE – PO PROSTU TAŃCZ.

Nasi goście opowiedzieli uczniom swoją historię związaną z tańcem. Pani Kasia i Pan Łukasz przekazali młodzieży, bardzo ważne przesłanie, a mianowicie, że jeżeli się czegoś bardzo pragnie, to trzeba dążyć do celu i pomimo trudności nie rezygnować. Pani Kasia powiedziała piękne słowa, które powinny być motywacją i chęcią do zrobienia pierwszego kroku
do poszukiwań zainteresowań dla naszych uczniów. „Jeżeli jesteśmy obowiązkowi, możemy połączyć pasję z nauką. Wtedy wszystko jest możliwe” Goście opowiedzieli uczniom w jaki sposób dowiadywali się o kulturze tańca, który ich interesował. Pan Łukasz pisał listy
do ludzi, którzy tak jak on interesowali się tą samą dziedzina tańca, wyszukiwał informacji
w gazetach. Obydwoje uczyli się swoich pierwszych kroków z MTV. Nagrywali teledyski na kasetę wideo i w domu całymi godzinami ćwiczyli, by dojść do perfekcji. Dla naszych wspaniałych gości muzyka jest jak bicie serca…

Szkoła tańca KOSMOS, to nie tylko taniec, ich misją jest również pomaganie innym. Do tych działań Żabka i Ufo wciągają również najmłodszych, ucząc ich również prawidłowych postaw społecznych oraz empatii. Na zakończenie spotkania nasi gości porwali do tańca uczniów oraz grono pedagogiczne, wszyscy ruszali się w rytm muzyki… Było magicznie, energicznie pasjonująco…

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.

„Pasja wchodzi w waszą krew. To jest taki fajny wirus”

Łukasz UFO Łukomski