112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

1 Plakat VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych 2020 r 002W związku ze zbliżającym się dniem 1 marca-Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych.

Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych ( Wyklętych). Kultywowanie wartości, ideałów

i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej. Budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego. Pogłębianie wiedzy historycznej. Doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonownia informacji z różnych źródeł. Kształtowanie postaw patriotycznych poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.

Organizatorem konkursu jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Komitet Honorowy:
- Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej – przewodniczący;
- Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej;
- Jarosław Szarek - Prezes IPN;
- Jacek Pawłowicz - Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL;

Konkurs w naszej szkole skierowany jest do uczniów klas IV-VIII, którzy mają możliwość przygotowania następujących prac:
- praca plastyczna: „Żołnierze Wyklęci”

Format od A4 do A2, technika dowolna, pozwalająca na przesłanie prac przesyłką pocztową. Praca powinna być opatrzona na kopercie dopiskiem ,,VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”-Szczegóły w załączniku-Regulamin
- projekt serii banknotów ” Żołnierze Wyklęci”

Format od A4 do A3, od 3-6 sztuk upamiętniajacych Żołnierzy Wyklętych, technika dowolna. Plansze mogą być podzielone w dowolny sposób tak jednak, by prezentować stronę przednią i stronę odwrotną banknotu.

Strona przednia: przygotowany przez autora banknotu portret/wizerunek lub charakterystyczna scena z życia Bohatera, napis Narodowy Bank Polski, wizerunek orła-godła Rzeczypospolitej Polskiej (przygotowany przez Autora projektu), data emisji, nominał. Pozostałe elementy zdobnicze i wyróżniające banknot wg uznania Autora.

Na stronie odwrotnej: powinien się znaleźć nominał, a pozostałe elementy graficzne-zdobnicze wg uznania Autora.

Na odwrocie każdej karty-projektu powinny znaleźć się tytuł pracy, informacje o autorze ( imię, nazwisko, adres mailowy, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela).Praca powinna być opatrzona na kopercie dopiskiem ,,VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”.Szczegóły w załączniku-Regulamin

-komiks ,,Żołnierze Wyklęci”

Przedstawienie epizodu rozgrywającego się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych. Praca powinna tworzyć zamkniętą całość o objętości minimum 4, maksymalnie 10 plansz formatu od A4 do A3. Plansze mogą być podzielone w dowolny sposób na kadry, przedstawione jednostronnie oraz w pionie. Strony powinny być ponumerowane. Na odwrocie każdej karty-projektu powinny znaleźć się tytuł pracy, informacje o autorze ( imię, nazwisko, adres mailowy, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela).Praca powinna być opatrzona na kopercie dopiskiem ,,VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”

-poezja ,,Żołnierze Wyklęci”

W dowolnej wielkości z zachowaniem tematyki Konkursu. Praca powinna być opatrzona na kopercie dopiskiem ,,VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”.

-projekt serii znaczków pocztowych

Zaprojektowanie serii znaczków pocztowych (od 3 do 6) upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Format od A4 do A3. Technika dowolna. Praca powinna być opatrzona na kopercie dopiskiem ,,VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”.
- film: „Żołnierze Wyklęci”

Zaprezentowanie dowolnie wybranego bohatera w formie filmiku do 3 minut. Uczeń wciela się w postać bohatera lub, przeprowadza wywiad z żyjącym Bohaterem lub, przeprowadza wywiad z Jego członkiem rodziny, znajomym. Scenografia dowolna, wybranie najciekawszego wątku historycznego. Film może być kostiumowy, bohater wystepuje w stroju z okresu II wojny światowej. Autorem filmu jest jeden uczeń, którego dane wpisujemy na karcie zgłoszeniowej, któremu mogą towarzyszyć inni uczniowie (statyści), jednak nagrodzonym może być tylko i wyłącznie autor filmu.

Przygotowany film należy umieścić na swoim kanale w serwisie Youtube i udostępnić go Komisji Konkursowej do oceny, przesyłając mail z linkiem do filmu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Film należy wgrać w jednym z popularnych formatów, np. MPEG, MOV, AVI itp., umozliwiajacym poprawny odbiór techniczny przez Komisję Konkursową. W tytule maila wpisujemy: ,,VII Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych-praca w kategorii Film”. W mailu należy również zawrzeć opis filmu i dane identyfikacyjne autorów filmu oraz wypełnione załączniki nr1 i nr 2, stanowiące część załączonego regulaminu. Szczegóły w załączniku -Regulamin

Zgłaszanie i dostarczanie prac oraz rejestracja w Konkursie:

Każdy uczestnik obowiązkowo rejestruje się w elektronicznej bazie danych Konkursu, poprzez wypełnienie kolejnych sekcji po kliknięciu w poniższy link zgłoszeniowy, aktywny w okresie nadsyłania prac (pomiędzy datami od 15 stycznia do 03 kwietnia 2020 roku)

http://komitet-pamieci-pileckiego.com/konkurs.html

W przypadku pytań w kwestiach rejestracji prosimy o kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce dostarczania prac:

Szkoła Podstawowa nr1 im.ppłk pilota Mariana Pisarka

05-250 Radzymin, ul. 11 Listopada 2

Wyniki Konkursu będą ogłoszone oficjanie do 08 maja 2020 roku na stronie http://komitet-pamieci-pileckiego.com/

Uroczysta Gala rozdania nagród w Warszawie 25 maja 2020 r. o godzinie 11:00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie przy ul.Rakowieckiej 37

Ewentualne pytania prosimy kierować do nauczycieli historii.

Powodzenia!!!                                                      

                                                                                                                                                                 Marlena Kiech, Marta Wójcik-Marzec

1 Plakat

 Regulamin VII Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych 2020