112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

WIRTUALNA WYCIECZKA PO SZKOCJI

1Grupa uczniów z klasy VI f -Sebastian Pakuła, Aleksandra Szymańska, Mayada Saghir, Bartek Matracki, Damian Szulc, Iga Jędrzejewska, Kasia Sobieraj, Ala Traczyk, Julia Rądlewska pod kierunkiem p.Bożeny Witkowskiej – wychowawczyni i n-la j.angielskiego , jako Biuro Podróży SAMBA DIKAJ, zabrała uczniów klas szóstych oraz zaproszonych gości na „Wirtualną wycieczkę po Szkocji”

 Poznaliśmy ten zielony, malowniczy, północny region Wielkiej Brytanii o zmiennej pogodzie. Dowiedzieliśmy się o jego historii, tradycji i kulturze. Udaliśmy się do największych miast jak Glasgow, Dundee, Aberdeen i oczywiście Edynburga – stolicy Szkocji. Mogliśmy usłyszeć, jak język szkocki (gaelicki) jest inny niż brytyjski angielski. Podróż, bez szkockich specjałów jak chociażby haggis, byłaby nieważna.

W części prezentacji, w której poznaliśmy znanych Szkotów, mogliśmy wspólnie śpiewać piosenki WET WET WET czy ANNIE LENNOX . Na zakończenie – prawdziwa niespodzianka – obejrzeliśmy wywiad z Igorem Siedleckim - absolwentem naszej szkoły. Igor, w niezwykle ciekawy i zajmujący sposób przedstawił nam Szkocję widzianą Jego oczami – młodego człowieka, który po zakończeniu nauki w LO w Białobrzegach , wyjężdża do Szkocji .Walory miejsca i ludzi oraz ciekawość świata i wiedzy zatrzymaly go w Aberdeen i to, co na poczatku powodowalo lekki niepokój z czasem zniknęło. Oprócz nauki, pomaga jako tłumacz Polakom majacym kłopoty z prawem.

Po wysłuchaniu nagrania można było słyszeć z sali głosy uczniów, że jednak warto uczyć się języków obcych.

Zakończyliśmy tą wirtualną podróż, wspólnym śpiewaniem utworów znanych szkockich wykonawców m.in. WET WET WET czy Annie Lennox z zespołu EURYTHMIX.

Calość naszej pracy można obejrzeć , w bibliotece szkolnej.