112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Kształcenie na odległość...

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

Z dnia na dzień znaleźliśmy się wszyscy w nowej, całkowicie nieoczekiwanej przez nas rzeczywistości, spowodowanej rozprzestrzenianiem się na całym świecie koronawirusa COVID-19. Niestety, Polska nie znalazła się wśród wyjątków.
Z dniem 16 marca 2020r., decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej wszystkie szkoły funkcjonujące na terenie Rzeczypospolitej Polskie zostały zamknięte, a ich działalność dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza została zawieszona. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w naszym kraju w dniu 20 marca 2020r., szkoły zamknięte pozostają do Świąt Wielkiej Nocy, Okres ten został przedłużony do 26 kwietnia 2020r. Myślę, że w zaistniałych okolicznościach, jest to odpowiedzialna decyzja.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty ich zadania realizowane będą poprzez wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość, tj. zdalnego nauczania. Jest to sytuacja, w której zarówno Rodzice, Uczniowie, jak i My -  Nauczyciele znaleźliśmy się po raz pierwszy. Teoretycznie, wszystko wydaje się proste. Praktycznie, nie jest to łatwe przedsięwzięcie do zrealizowania, ale myślę, że dzięki obopólnemu zrozumieniu i wzajemnej współpracy, dźwigniemy to zadanie.

Nauczyciele - pamiętajcie, iż nie każde Dziecko posiada w domu komputer z dostępem do Internetu, bądź drukarkę, z różnych przyczyn i powodów. W domu może być jeden komputer, który niejednokrotnie przypada na dwoje, bądź troje Dzieci i na pracującego Rodzica. Dlatego też podejdźcie do kwestii zdalnego nauczania zdroworozsądkowo. Proszę, nie obarczajcie Uczniów nawałem materiału oraz ogromną ilością pracy własnej. Dokonajcie wyboru i zrealizujcie tylko niezbędne treści programowe.

Rodzice - do Was zwracam się o zrozumienie i wyrozumiałość. Nauczyciele naprawdę robią wszystko, co w ich mocy, aby zdalne nauczanie odbyło się w sposób najbardziej praktyczny i przyjemny. Ostatni czas spędzają na samokształceniu oraz wyszukiwaniu wszelkiego rodzaju przydatnych narzędzi. Dla nas jest to naprawdę całkowicie nowa sytuacja, z którą musimy zmierzyć się z dnia na dzień. Wierzę jednak, że z biegiem czasu z wyboistej drogi zjedziemy na tę równą, bez dołków i przeszkód.

Uczniowie - wiem, że dla Was częściowo też świat przewrócił się do góry nogami. Dożyliśmy czasów, kiedy mówicie Nie ma to jak chodzić do szkoły. Swoją drogą, cudownie słyszeć takie słowa. Wiem też, że pewnych kwestii sami nie jesteście sobie w stanie wyobrazić. Nie przejmujcie się jednak - My, dorośli, też nie jesteśmy!!! Także - na spokojnie  :-) Damy radę  :-)
My jako - Dyrekcja szkoły szukaliśmy najbardziej praktycznego, lecz zarazem najprostszego rozwiązania. Niemniej jednak wiemy, że wszystkiego nie da się przewidzieć i zorganizować perfekcyjnie - dlatego też, za wszelkie niedopatrzenia i potknięcia, bądź spowodowane niedogodności, z góry przepraszamy i jeszcze raz prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.

Informujemy, iż z dniem 15.04.2020r. kontynuujemy zdalne nauczanie realizując treści podstawy programowej. Szczegółowe zasady funkcjonowania zdalnego nauczania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach zawarte zostały w dokumencie Regulamin kształcenia na odległość, który znajduje się na szkolnej stronie internetowej www.pspken.bialobrzegi.pl w nowej zakładce ZDALNE NAUCZANIE.
Zachęcamy do zapoznania się.

Apelujemy  o mądre i odpowiedzialne zachowanie w tej ciężkiej i niebezpiecznej rzeczywistości, w której od jakiegoś czasu nakazane nam jest funkcjonować.

Pozostajemy do dyspozycji. Dyrekcja szkoły  :-)