112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Dzień Kropki 15 września

dkDnia 15 września po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy „Dzień Kropki” – święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jest to święto, które  w szkole skupia wszystkich uczniów danej klasy wokół „ kropkowego” zadania.

Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.  To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości.

W tegorocznym kropkowym święcie udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele klas I -V naszej szkoły. Tego dnia wszyscy ubrani byli w kropki, grochy. Dzięki kreatywności naszych nauczycieli, dzisiejsze lekcje były związane z "kropką.” Bo od kropki wszystko się zaczęło…..     W klasach I – V Obchody „ Dnia Kropki ” zaczęliśmy  od obejrzenia filmu „ The Dot” – Kropka, opowiadającego historię małej Vashti,.

Następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne – „Kropkowe” dzieła sztuki. Były kropki małe lub wielkie kropy, w pojedynkę lub w towarzystwie innych kropek, jednobarwne lub kolorowe. Kropkowane arcydzieła można obejrzeć w galerii prac. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie tworzyli kropkowe figury.                                                                                    

Na zakończenie dnia uczniowie prezentowali własne talenty.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego kl. I - V