112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

III Wojewódzki Zlot Młodzieży PTTK „Poznajemy walory Doliny Bugu”

PTTKIII Wojewódzki Zlot Młodzieży PTTK „Poznajemy walory Doliny Bugu”

W dniu 24 września 2020 r uczniowie klas VII b, VII e i VII f – miłośnicy turystyki i krajoznawstwa wyruszyli wraz z opiekunami –Panią Bożeną Witkowską i Panią Aleksandrą Śmietanką-na III Wojewódzki Zlot Młodzieży „Poznajemy walory Doliny Bugu”.

Po dotarciu do Sokołowa Podlaskiego i powitaniu, wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji o Księdzu Józefie Brzósce – lokalnym bohaterze ,generale i kapelanie województwa podlaskiego w czasie powstania styczniowego.

Następnie wyruszyliśmy w miejsce pojmania i aresztowania ks. Brzóski -miejscowości Krasnodęby - Sypytki, pokonując dystans ok. 5 km.

 W kolejnym punkcie Zlotu przejechaliśmy do Gródka nad Bugiem, gdzie spożyliśmy pyszny obiad  w pięknych wnętrzach Dworku w Gródku, podziwiając Bug.

Nasyceni obiadem i malowniczymi widokami, uczniowie podjęli zmagania w licznych konkursach, grach i zabawach, przygotowanych przez organizatora Zlotu – PTTK Oddział Siedlce m.in. teście turystyczno-krajoznawczym, sprawnościowym torze przeszkód, poszukiwaniu skarbów.

Po tych licznych, ekscytujących zabawach przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment – NAGRODY. A tych nas uczniowie zdobyli wiele.   W kategorii szkół podstawowych w konkursie test turystyczno-krajoznawczy zajęliśmy 8 pierwszych miejsc i 3 drugie .

W Dworku w Gródku lubiła spędzać czas Aleksandra Piłsudska, żona Józefa Piłsudskiego. Dla upamiętnia Marszałka uczestnicy Zlotu posadzili pamiątkowy dąb nazwany imieniem Naczelnika.

Po całym dniu pełnym emocji i wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu, gdzie dotarliśmy późnym wieczorem.

                                                                                                         Bożena Witkowska

                                                                                                       Aleksandra Śmietanka