112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Święto bibliotek szkolnych już za nami …

a zdj na str głównaOd 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Tegoroczny MMBS odbywał się w nietypowych warunkach zagrożenia epidemicznego, utrudnionych kontaktów bezpośrednich. Mimo tych przeciwności, w bibliotece na naszych uczniów czekało sporo atrakcji. Można było zobaczyć wystawkę tematyczną przygotowaną z okazji święta bibliotek szkolnych, skorzystać z kącika czytelniczego lub audiobookowego w celu wysłuchania ciekawej lektury. 

 Na stronie internetowej szkoły umieściliśmy artykuł ,,Czytelnicy polecają” który zawiera zdjęcia oraz recenzje wybranych pozycji z naszej biblioteki. W październiku, nie mogło również zabraknąć konkursów i zabaw czytelniczych. W konkursie ,,Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki” zwyciężyli: I miejsce – Małgorzata Szczygieł VIIId, II miejsce – Michalina Lesiak VIIf, III miejsce –Oliwia Młynarczyk VIIb. Wyróżnienia: Paweł Szczygieł, Zofia Kacprzak, Elżbieta Szczygieł. Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Oprócz tego popularyzowaliśmy czytelnictwo organizując turnieje klasowe ,,Czytelnicze kalambury”, które wzbudzały wśród młodzieży najwięcej emocji. Każdy chciał odgadnąć tytuł prezentowanej książki i zdobyć nagrodę dla swojej drużyny. Konkurs wzbudził wśród uczniów zaciętą rywalizację ale też uśmiech na twarzy, bo przecież nie wszyscy potrafią świetnie rysować:) Ponadto każdy, kto przybył do biblioteki szkolnej z życzeniami, mógł złożyć swój autograf na wielkiej świątecznej karcie. Czytelnicy chętnie brali też udział w akcji ,,Słodkie poniedziałki”, podczas których byli częstowani słodyczami w zamian za wypożyczenie książki.

Mamy nadzieję, że realizowane przez nas działania, ukazały Wam drodzy uczniowie uroki czytania i obcowania z książką. I pamiętajcie… ,,Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki” J.K. Rowling

                                                                                                                                              Nauczyciele bibliotekarze