112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Obóz harcerski w Siamoszycach

dsc 0109W dniach od 30 lipca do 08 sierpnia 2015 r. harcerze młodsi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach byli na obozie harcerskim w ośrodku „Amonit” w Siamoszycach. Obóz zorganizowany przez Koło Przyjaciół Harcerstwa w Białobrzegach,  współfinansowany ze środków Gminy Białobrzegi. Opiekunkami były: druhny Małgorzata Skrzypczyńska oraz Izabela Aderek. Komendantką naszego obozu była druhna hm. Irena Tomala. Mieszkaliśmy w domkach kempingowych. Na miejscu zapewnionych mieliśmy wiele atrakcji: park linowy, strzelnica, plac zabaw. Codziennie chodziliśmy nad zalew, ponieważ upał dawał się we znaki, bardzo chętnie korzystaliśmy z kąpieli wodnych, pływaliśmy na rowerach wodnych, graliśmy w piłkę plażową lub odpoczywaliśmy w cieniu drzew.

Stołówka oferowała cztery posiłki dziennie, panie kucharki starały się aby nawet największe niejadki znalazły coś dla siebie. Po zakwaterowaniu się w ośrodku, pierwszego dnia byliśmy na wycieczce w pobliskim zamku w Mirowie. To właśnie tu zaczyna się Jura Krakowsko - Częstochowska i szlak Orlich Gniazd. Byliśmy również na spływie pontonowym na rzece Białej lelowskiej, która jest dopływem Pilicy. W pobliżu leży miejscowość Pilica, i tu rzeka Pilica ma swoje źródło. Codziennie zaplanowane mieliśmy zajęcia takie jak: musztra, ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy, układanie krzyża harcerskiego z szyszek, zabawy integracyjne, nauka piosenek harcerskich, zabawy i konkursy w których rywalizowały zastępy. Każdy zastęp prowadził kronikę obozową. Wszyscy, którzy na obozie harcerskim byli po raz pierwszy musieli przejść chrzest obozowy. Sprawdzianem odwagi i każdego harcerza był udział w nocnej zabawie terenowej „Ogniki” oraz w zabawach topograficznych w pobliskim lesie. dsc 0085W trakcie trwania obozu odbył się dzień cygański. Wszyscy poprzebierani w kolorowe stroje bawili się znakomicie. Zakończeniem dnia cygańskiego było ognisko, śpiewanie piosenek cygańskich. Ognisko rozpalaliśmy często, śpiewaliśmy piosenki harcerskie, tańczyliśmy. Zaproszeni byliśmy na ognisko zorganizowane przez harcerzy z Komendy Łuków. W trakcie obozu nawiązują się nowe znajomości, przyjaźnie, nie mogło się więc obyć bez „obozowych ślubów”. Piękne stroje, wesoła przysięga obozowa i zabawa do 22:30, bo o tej godzinie zaczynała się cisza nocna. Czas płynie szybko i rozstania nadszedł czas. Żegnamy się z kadrą ośrodka, zuchami, harcerzami z innych szkół, dziękujemy kucharkom za pyszne jedzenie. Obdarowani suchym prowiantem wracamy do domu. W drodze powrotnej byliśmy w miejscowości Krajno w Górach Świętokrzyskich gdzie obejrzeliśmy Park miniatur. Ponieważ upał dawał się mocno we znaki poszliśmy do pobliskiej restauracji gdzie mogliśmy się orzeźwić pyszną zimną lemoniadą, zjeść obiad, lody. Ostatni odcinek drogi do domu przebiegł szybko i szczęśliwie. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do Białobrzegów. W pamięci pozostały niezapomniane wrażenia. 

Serdeczne podziękowania dla Koła Przyjaciół Harcerstwa i druhny hm. Ireny Tomala i Pana Burmistrza Gminy Białobrzegi Adama Bolka.
Zapraszamy chętnych do zapisywania się do drużyny harcerskiej w PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach już od 1 września 2015r.

Z harcerskim pozdrowieniem druhna Małgorzata Skrzypczyńska

GALERIA ZDJĘĆ