112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

CERTYFIKAT CODE WEEK1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Zakopane - Budapeszt - Szentendre

 IMG 7465Pierwszy dzień czterodniowej wycieczki 8c i 8d rozpoczęliśmy w pięknym Zakopanem. Odwiedziliśmy Średnią i Wielką Krokiew, spacerowaliśmy malowniczą Doliną Kościeliską,a na koniec przeszliśmy się po tętniących życiem Krupówkach. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku integracyjnym, gdzie nie zabrakło rozmów, śmiechu i wspólnie spędzonego czasu. To był dzień pełen wrażeń! Drugi dzień rozpoczęliśmy przejazdem przez malowniczą Słowację, podziwiając piękne krajobrazy i górskie widoki.

Następnie dotarliśmy do urokliwego Budapesztu, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie Pesztu  z przewodnikiem. Zobaczyliśmy m.in. Plac Bohaterów, zamek Vajdahunyad Vára, imponujący Parlament oraz majestatyczną Bazylikę św. Stefana. Kolejnym punktem programu był niezapomniany rejs po Dunaju, który przy pięknej, słonecznej pogodzie pozwolił nam podziwiać wyjątkową panoramę miasta. Wieczorem udaliśmy się do Nyerges Hotel Termal, gdzie po intensywnym dniu czekał na nas zasłużony odpoczynek. W kolejnym, trzecim dniu naszej wyprawy odkrywaliśmy Budę i jej najpiękniejsze zakątki. Odwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, majestatyczny Pałac Budański, Pomnik Wyzwolenia oraz Górę Gellérta. Spacerowaliśmy również po urokliwej Wyspie św. Małgorzaty i reprezentacyjnej ulicy Váci, gdzie zakupiliśmy pamiątki w Hali Targowej. Zachwyciliśmy się pięknymi widokami i niepowtarzalnym urokiem miasta. Po dniu pełnym wrażeń relaksowaliśmy się w hotelowych termach uzdrowiskowych oraz na wspólnej integracji. Ostatni, czwarty dzień naszej wycieczki spędziliśmy w malowniczym Szentendre – węgierskim klejnocie nad Dunajem. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy urokliwy barokowy rynek, poznając historię i wyjątkowy klimat tego niezwykłego miasteczka. Spacerując wąskimi uliczkami, podziwialiśmy kolorowe kamieniczki, artystyczną atmosferę i piękne widoki. Nie zabrakło również kulinarnych atrakcji – degustowaliśmy lokalne przysmaki, takie jak marcepan, langosz czy tradycyjne węgierskie specjały. Szentendre zachwyciło nas swoim niepowtarzalnym urokiem i pozostawiło wiele pięknych wspomnień. Cztery dni naszej wspólnej podróży były pełne niezapomnianych wrażeń, urokliwych miejsc i wyjątkowych chwil. Od górskich krajobrazów Zakopanego, przez zachwycający Budapeszt, aż po klimatyczne Szentendre – każdy dzień przyniósł nowe doświadczenia, wiedzę i mnóstwo radości. Był to czas zwiedzania, integracji, wspólnych rozmów i budowania wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wycieczka klas 8c i 8d była pięknym zwieńczeniem wspólnie spędzonych lat w szkole podstawowej. Dziękujemy Dorocie Granis i Izabeli Kiradze za pomoc w opiece nad naszymi wychowankami.

Marlena Kiech, Monika Rąbkowska

 

BIP1

Polecamy

Publiczna Szkoła Podstawowa im.Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach Poland is awarded with the National Quality Label 1

 

Dbam o moj zasieg szkola odpowiedzialna cyfrowo

 

kurator

 logo cke

 

oke

 

LogoMiastokolor

 

parafia

 

 

 unicef

 

CCI 000031

 

 

CCI 000013

 

skan