112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

Pomocna "Iskierka"

gala logo2011Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach od grudnia 2015 roku odwiedzają dobrowolnie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. Działając jako wolontariusze pod nazwą „Iskierka” prowadzą zajęcia w świetlicy szkolnej trzy razy w tygodniu.

Wolontariusze z „Iskierki” to aktywni młodzi ludzie. Mają doskonały kontakt z najmłodszymi uczniami naszej szkoły, potrafią stworzyć fajną atmosferę podczas zajęć, zachęcić do wspólnego działania i dlatego dzieci bardzo czekają na te spotkania i z zaciekawieniem uczestniczą w zajęciach.
Dlaczego potrafią zachęcić? Odpowiedź jest prosta, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dzieci uczestniczą w zajęciach zintegrowanych w grupowych zabawach na przykład: „Pająk i mucha”, „Pif – paf”, „Głuchy telefon”, czy „Czarodziejskie koło”. Te które uwielbiają zajęcia plastyczne mogą dać upust swoim zdolnościom w rozmaitych pracach plastyczno-technicznych, posługując się różnymi technikami np. kredki świecowe, farby lub akwarele i nowo poznanymi technikami plastycznymi z użyciem różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na zajęciach tanecznych jest bardzo wesoło, animacje przy muzyce, różnorodne układy taneczne, wesoła atmosfera, zachęcają wszystkie dzieci do uczestnictwa, dając wiele radości i satysfakcji.
Aktywna działalność wolontariuszy daje obopólną korzyść, młodzież zdobywa nowe doświadczenia i oprócz osobistej satysfakcji zyskuje też uznanie, a dla szkoły to doskonałe urozmaicenie zajęć świetlicowych. Wolontariusze poprzez swoje zdolności, talent i umiejętności organizacyjne uprzyjemniają dzieciom pobyt w świetlicy. Dzieci oprócz miło spędzonego czasu mogą się rozwijać, uczyć przez zabawę, zdobywać nowe umiejętności oraz odkrywać w sobie nowe talenty. Takie działania uczą dzieci od najmłodszych lat kreatywności czy aktywności podczas spędzania wolnego czasu oraz pozwalają zdobywać różnorodne umiejętności społeczne.

Monika Malinowska

GALERIA ZDJĘĆ