112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

"Chcecie bajki?"

img 6448To pytanie padło na początku przedstawienia, przygotowanego przez uczniów IIb, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, zaprezentowanego 12 kwietnia we wtorek, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Bohaterką była Pchła Szachrajka, którą widzowie mogli podziwiać w trzech scenach. Pierwsza odsłona – „Rurki z kremem”, druga odsłona – „Warszawianki”, trzecia odsłona - „Bal u Szerszenia”.

Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie i wiele osób bliskich dzieciom, nauczyciele i uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Nasi mali aktorzy dostarczyli widzom ogromnych wzruszeń, których nie zmąciła nawet złośliwość rzeczy martwych. Uczniowie doświadczyli, jaką rolę pełnią kostiumy, rekwizyty, scenografia, kulisy. img 6405Doskonale poradzili sobie z tremą. Dzieci wcielające się w rolę „Pchły Szachrajki” i postaci, z którymi się spotkała w tej bajce, trafnie przekazały atmosferę i humor, jakie zawarł w swoim utworze Jan Brzechwa. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Na koniec przedstawienia, Rodzice w podziękowaniu swoim pociechom, przygotowali niespodziankę. Aplauz zakończony został wystrzałem konfetti i serpentyn, co było dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Lody od rodziców były słodkim akcentem na koniec trudnego dnia.   Dziękujemy Rodzicom, Koleżankom  i Kolegom z pracy za wsparcie i ciepłe słowa. Szczególne uznanie należy się wszystkim uczniom, którzy wcielili się w bajkowe postaci.
Obsada:
Narratorzy - Bartosz Kadziński, Jakub Śliż, Dominik Bienias, Krystian Fołtyn;
Pchła Szachrajka - Marysia Danielewicz, Oliwia Młynarczyk, Weronika Iwanowska;
Kelnerzy - Ryszard Konopka, Antoni Woźniak;
Cukiernik - Bartłomiej Cianowski;
Szerszeń - Maksymilian Fedorowicz;
Woźnicy i rozmówcy na balu - Oliwier Wójs, Maciej Ziółek;
Warszawianki - Julia Płaszczyńska, Jowita Gutkowska, Zosia Serafin, Ola Rupniewska, Marysia Danielewicz, Weronika Iwanowska.img 6417

Julita Zych – wychowawczyni oddz. IIb
Magdalena Bąk – nauczyciel bibliotekarz

GALERIA ZDJĘĆ