112

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

 

SOC Certyfikatmin

 

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Podsumowanie innowacji "Przyroda wielka przygoda"

img 7535Od 1 września 2015 roku do 31 maja 2016 roku w naszej szkole realizowana była innowacja pedagogiczna – „Przyroda - wielka przygoda” przygotowana przez zespół autorski w składzie: Bożena Leśnowolska, Anna Bujska, Honorata Maciejewska, Elżbieta Siedlecka, Agnieszka Czech, Sylwia Greliak. W dniu 6 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie działań podjętych w ramach w/w innowacji. Po powitaniu Pana Burmistrza M i G Białobrzegi Adama Bolka oraz obecnych nauczycieli i uczniów pani dyrektor Jolanta Plesiewicz oddała głos uczniom - lektorom, którzy najpierw przypomnieli cele i zakres innowacji, a następnie czytając komentarze do zdjęć w prezentacji opowiedzieli jej przebieg.

Zgodnie z harmonogramem innowacji zostały podjęte następujące działania:
• Uczniowie klas IV naszej szkoły powitali jesień w Nadleśnictwie Dobieszyn pod czujnym okiem wychowawców i leśników
• Jesienią uczniowie porządkowali teren wokół szkoły - Sprzątając Świat.
• W październiku został ogłoszony konkurs dla uczniów klas IV - VI "Gałgankowa maskotka"
Oto nagrodzeni:
I miejsce – Julia Wieteska Vc
II miejsce – Martyna Płaszczyńska IVa
III miejsce – Wiktor Pośnik Vb
Wyróżnienia: Zuzanna Rąbkowska Va, Amelia Chodoła IVa, Patrycja Jabłońska VIa, Filip Uklej Vd, Karolina Kośla Vc, Maja Federowicz Vc.img 7580• Przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczny na "Eko - bombkę". Wszystkie bombki zgłoszone do konkursu ozdobiły naszą szkolną choinkę. Pomysłowość uczniów sprawiła, że trudno było podjąć decyzję, która najładniejsza, ale udało się.
I miejsce zajął Michał Barwicki z Vd
II miejsce zajął Kacper Borowiecki z IVa
III miejsce zajął Wojciech Pacholczak z Vd
Przyznano również wyróżnienia: Franciszek Pawłowski - Va, Przemysław Traczyk – IVb, Krzysztof Ofiara - IVb, Karolina Rądlewska – VI c, Anna Klik – Vd
• 22 lutego 2016 roku 69 uczniów klas szóstych naszej szkoły przystąpiło do konkursu wiedzy poświęconego promocji zdrowego stylu życia/zdrowa dieta, unikanie nałogów, aktywność fizyczna, profilaktyka/. Konkurs miał formę testu wyboru i składał się z 30 pytań. Zgodnie z regulaminem oceny celujące z przyrody otrzymali następujący uczniowie: Małgorzata Jaworska VIa, Natalia Imiełowska VIa, Paweł Klich VIa, Kamila Sitarek VIa, Bartosz Traczyk VIa, Blanka Woś Via, Daria Glincer VIa, Jakub Lao VIa, Katarzyna Popiel VIa, Aleksandra Bień VIb, Julia Kozłowska VIb, Bartłomiej Wojtunik VIb, Weronika Fołtyn VIb, Kacper Grodzki VIc, Karolina Rądlewska VIc, Julia Kostrzewa VIc.img 7571• 2 marca 2016r. uczniowie klas Vc i Vd w ramach innowacji pedagogicznej „Przyroda wielka przygoda” wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej o zwyczajach roślin, które później podziwiali podczas spaceru.
• W kwietniu został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas IV - VI na wykonani prezentacji multimedialnej "Sport to zdrowie". Najciekawsze prezentacje wykonali:
I miejsce Aleks Skowroński VB
Wyróżnienia: Maja Federowicz Vc, Paweł Klich VIa, praca zbiorowa chłoców z klasy Vc: Piotra Popisa, Igora Falkiewicza i Igora Pałczyńskiego.img 7573• Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologiczne. Setki milionów ludzi na całym świecie świętowało ten dzień tradycyjnie 22 kwietnia. My również świętowaliśmy. W tym dniu w naszych strojach dominował kolor zielony. Wyznaczeni uczniowie podjęli zmagania z szóstą edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska „EKOTEST”. Uczniowie klas IV z wychowawcami udali się na spacer przyrodniczy w poszukiwaniu wiosennych zwiastunów. Wyznaczone reprezentacje klas V wykonywały plakaty o tematyce ekologicznej. Pozostali uczniowie klas V porządkowali teren wokół szkoły, dobrze się przy tym bawiąc. Uczniowie klas VI oglądali filmy o tematyce ekologicznej.
• W ramach realizacji działań innowacji pedagogicznej „Przyroda – wielka przygoda” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach zgłoszona została do konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych, którego celem było prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: zbiórka baterii, imię dla „Pani Baterii” i zaprojektowanie pudełka do zbiórki baterii.
Zbiórka baterii
Największą ilość baterii zgromadzili: Zofia Jarząbek IIa, Damian Ustymiuk IIa, Antoni Fołtyn IIa, Maja Krzesińska IIa, Maksymilian Jasik Ib, Oskar Starczewski IVb, Natalia Molak IVb, Jakub Kurowski IVb, Oliwia Bienias IVc, Oliwier Niewiadomski IVa, Patryk Sulej IVa
W kategorii Imię dla „Pani Baterii” zwyciężyła - Gabriela Pieniążek IIIa
Najciekawsze projekty pudełka do zbiórki baterii wykonali: Julia Łukasiewicz IVb i Bartosz Pośnik Vcimg 7562• W maju rozstrzygnięto konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV – VI „Przyroda w obiektywie”
Kategoria drzewa:
I miejsce – Natalia Pękacka Vd
II miejsce – Antoni Rąbkowski IVb
III miejsce – Kacper Barwicki IVb
Kategoria zwierzęta:
I miejsce – Zuzanna Rąbkowska Va
II miejsce – Franciszek Pawłowski Va
III miejsce – Jakub Jodłowski IVa
Kategoria kwiaty:
I miejsce – Wiktoria Gapys IVc
II miejsce – Dominika Glicner VIa
III miejsce – Krzysztof Ofiara IVb”.
• 27 kwietnia 2016 roku w ramach działań innowacji dla uczniów klas VI odbył się „Szkolny Konkurs Matematyczny o tematyce ekologicznej”. Uczniowie, którzy świetnie połączyli matematykę z ekologią zostali nagrodzeni.
I miejsce – Oskar Pośnik - VIc
II miejsce - Bartłomiej Wojtunik – VIb
III miejsce - Aleksandra Bień – VIb
III miejsce - Maciej Kawecki – VIb
• PSP nr 1 im KEN w Białobrzegach od lat aktywnie uczestniczy w akcjach, konkursach, działaniach na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie dzięki temu są świadomi, jak bardzo ważna jest ekologia, wiedza, że koniecznością jest segregacja odpadów, zbieranie surowców wtórnych, dbanie o czystość -″matki natury". Wzorem lat ubiegłych, w tym roku szkolnym 2015/2016 kontynuowaliśmy zbiórkę surowców wtórnych. Przeprowadziliśmy w klasach I - VI konkurs Eko - Uczeń. Zwycięzcy klas I - VI otrzymali nagrody ufundowane przez firmę "Tönsmeier″.
I miejsce w klasach I – III otrzymał Patryk Sałczyński - II f
I miejsce w klasach IV- VI otrzymał Przemysław Szczepanik - V c
Do grona rekordzistów tej zbiórce należą także׃
Marika Gumowska - Ia
Piotr Senator - IIIa
Natalia Witkowska - IIIa
Michał Białek - IIIa
Anna Federowicz - IIIc
Julia Matysiak - If
Maksymilian Michalak - Ia
Aleksandra Zgiep - Va
Iga Banaszek - Vc
Jakub Kurowski - IVb
Wojciech Pacholczak – Vdimg 7585Na zakończenie spotkania zabrał głos Pan Burmistrz Adam Bolek, mówiąc, że bardzo mu się podobał zarówno zakres innowacji jak i różnorodność działań. Taka opinia jest dla autorów innowacji szczególnie ważna, ponieważ Pan Burmistrz sam jest nauczycielem geografii i przyrody oraz znanym miłośnikiem przyrody i regionu.img 7659Dużą niespodziankę zrobiła autorkom innowacji pani dyrektor wręczając wszystkim dyplomy z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej oraz słodki upominek.img 7663Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i sponsorom za pomoc i wsparcie w realizacji naszej innowacji.

Autorki innowacji

GALERIA ZDJĘĆ

Prezentacja multimedialna