logo knm 780x466

SOC Certyfikatmin

imggcsi66B20F49F11E2CF93CB9A09394DC178D25B16F82mpid7maxwidth1920maxheight937

Mistrzostwa Powiatu w Szkolnych Sztafetowych Biegach Przełajowych

img 8037We wtorek 4 października na terenie leśnym Banaszka w Białobrzegach odbyły się Jesienne Szkolne Biegi Przełajowe. Organizatorem były PSP nr 1 w Białobrzegach, PG Białobrzegi, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowa Rada Sportu. Pogoda i frekwencja dopisała - podczas tegorocznej imprezy na starcie stanęło ponad 140 zawodników i zawodniczek ze szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu białobrzeskiego.

Uczniowie startowali w różnych kategoriach wiekowych na odpowiednio dopasowanych do wieku dystansach 800 m i 1000 m. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Lokaty poszczególnych reprezentacji szkolnych zmieniają się nieustannie podczas biegu. Ważne tutaj jest przygotowanie wytrzymałościowe i wola zwycięstwa. Każdy z zawodników prezentował te cechy. Zawodnicy walczyli o najlepsze rezultaty, ale też i o prawo startu w zawodach wyższego szczebla czyli w zawodach Międzypowiatowych, które odbędą się w Okręgu Radomskim. Drużyna chłopców z PSP nr 1 w Białobrzegach zajęła IV miejsce, a drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat w dalszych eliminacjach. Na najlepszych czekały dyplomy, puchary oraz medale. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Białobrzegach.