Dzień Chłopaka w IIId
Czasem zastanawiamy się, co to za święto, skąd się wziął ten Dzień Chłopaka? Starsze pokolenie nawet często nie wie, że takie święto istnieje i kiedy jest obchodzone. Otóż, wyjaśniamy, że Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet, aby panowie nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki, a obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność. Ponieważ jego krótka historia sięga zaledwie 1999 roku, nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone.
W Trynidad i Tobago, a także w Indiach, Dzień Chłopaka obchodzi się 19 listopada. Na Malcie na przykład 7 lutego, a w Rosji i na Ukrainie 23 lutego. Zaś w Brazylii jest to dzień 15 lipca, podczas gdy w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada, a w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia. W Polsce istnieją dwie równoległe daty, kiedy świętuje się Dzień Chłopaka, a młodzi panowie dostają prezenty z okazji swojego święta. Pierwsza, nazywana przez niektóre źródła Dniem Mężczyzny, to 10 marca, druga, już obligatoryjnie nosząca nazwę Dzień Chłopaka – 30 września.W naszej klasie ,,Dzień Chłopaka” świętowaliśmy 30 września. Z tej okazji dziewczęta złożyły chłopcom życzenia, wręczyły także pomysłowe prezenciki. Każdy chłopiec otrzymał kubek, na którym widniała jego podobizna. Następnie wszyscy zasiedli do stołu pełnego smakołyków. Święto chłopców uczciliśmy uczestnicząc także w dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Szkolny.
Był to dzień miły i pełen wrażeń zarówno dla chłopców jak i dziewczynek! Wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy spełnienia wszystkich marzeń!
Dziewczyny z IIId