112

->

superkoderzy logo

 

megamisja2logo

 

certyfikat 1  baner technologie z klasa

CCI20170516

 

CCI20171220

 

CCI20171214 0003 

certyfikat

 

CCI20170213

 CCI20180507

 

CCI20171030 0001

 

Obraz 25

 dyplomorganizator2017SZKOŁA 1 1certyfikat

logo knm 780x466

WSPÓLNE KROKI W „CYBERŚWIECIE”

cover thumbUczniowie klas III w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 wzięli udział w programie profilaktycznym „Wspólne kroki w Cyberświecie”, podczas którego rozwijali wiele ważnych umiejętności w tym: nazywanie emocji, rozmawianie o trudnych sprawach, rozważne korzystanie z Internetu. Program stworzony został przez Fundację Poza Schematami przy współpracujący z Ministerstwem Zdrowia oraz Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.


W czasie trwania programu dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach rozwijających świadomość prawidłowego używania nowych technologii, zagrożeń cyberświata oraz uczyli się całego szeregu umiejętności miękkich, takich jak: rozpoznawanie własnych emocji, rozpoznawanie emocji innych ludzi, emocje w Internecie, komunikacja, hejt, asertywność. Liczymy na to, że dzięki nim będą mogli stać się ludźmi z wrażliwym, empatycznym oraz prospołecznym charakterem.
Dzieci uczyły się podstawowej postawy przydatnej zarówno w życiu w społeczeństwie, szkolnym, jak i zawodowym: postawy współpracy. W ramach programu uczestniczyły w tworzeniu i prowadzeniu własnego bloga klasowego. Stawali się superbohaterami używającymi nowych technologii we właściwy, prawidłowy i kreatywny sposób. Miały okazję na dotknięcie nowych zagadnień dotyczących odnalezienia się w nowej technologicznej rzeczywistości, która stanie się rychło ich światem. Prawdopodobnie to doświadczenie da fundament pod kreatywne spojrzenie na siebie i swoje miejsce w świecie przyszłości.
Trzeba przyznać, że oprócz nauki uczniowie mieli ogromną przyjemność z realizacji programu. Bardzo dobrze bawili się. Było dużo śmiechu i wbrew pozorom, dużo ruchu  

Oto link do blogu klasy IIIb:
https://przyjacieleiiib.blogspot.com/
Realizatorzy:
Kamila Maziarz
Anna Stefanik-Chochlewicz