Psycholog
Zadania psychologa w szkole:
- Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.
- Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
- Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
- Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
- Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach profilaktyczno-wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły.
- Współdziałanie z instytucjami i organizacjami w środowisku, zainteresowanymi problemami opieki i wychowania.
- Inicjowanie i organizowanie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym poszczególnych uczniów.
- Prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej.
Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
Psycholog szkolny - mgr Kamila Maziarz
DIGITAL YOUTH FORUM 2019 W NASZEJ SZKOLE
23 maja 2019 roku młodzież z PSP nr1 im.KEN w Białobrzegach uczestniczyła w transmisji online wydarzenia odbywającego się w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie pod nazwą Digital Youth Forum 2019. Jest to event współorganizowany także przez Fundację Orange, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie uczestniczyli w panelu dotyczącym bezpieczeństwa w sieci, a zwłaszcza hejtowania. Cała akcja jest propagowana w Internecie pod hasłem #jestnaswięcej, a jej ambasadorami są muzycy z zespołu Afromental, zaś symbolem pomarańczowa sznurówka. Jak się okazało część z naszych uczniów doskonale znało tę akcję
WSPÓLNE KROKI W „CYBERŚWIECIE”
Uczniowie klas III w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 wzięli udział w programie profilaktycznym „Wspólne kroki w Cyberświecie”, podczas którego rozwijali wiele ważnych umiejętności w tym: nazywanie emocji, rozmawianie o trudnych sprawach, rozważne korzystanie z Internetu. Program stworzony został przez Fundację Poza Schematami przy współpracujący z Ministerstwem Zdrowia oraz Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.